Ir varžybos, ir bendraminčių šventė
Tradicinėse, dešimtosiose, „Iššūkio“ metikų senjorų daugiakovės taurės varžybose Vilniuje dalyvavo rekordinis 25 sportininkų būrys
2011 02 07  PRINT    EMAIL
Varžybas rengia Lietuvos daugiakovininkų sporto klubas „7+10“. Kodėl jos vadinasi „Iššūkio“ varžybomis? Todėl, kad prieš 10 metų eiliniai veteranai metė iššūkį olimpiečiams ir pakvietė juos į kovą. Vėliau sportininkai sudarė atskiras komandas pagal rungtis: rutulininkai, diskininkai, ietininkai, kūjininkai, daugiakovininkai.
 
Šiemet tarp dalyvių matėme nemažai garsių sportininkų: olimpiečius kauniečius Vaclovą Kidyką ir Saulių Kleizą, klaipėdietę Jadvygą Putinienę, Lietuvos rutulio stūmimo ir dešimtkovės rekordininkus rokiškėną Donatą Stukonį ir vilnietį Ričardą Malachovskį.

Varžybose jėgas bandė ir „7+10“ klubo prezidentė Valda Morkūnienė, kuri atstovavo daugiakovininkams ir komandų varžybose su draugais buvo trečia, o asmeninėse – ketvirta.

Atkaklias kovas stebėjo legendinis mūsų disko metikas Virgilijus Alekna, kuris prieš penkerius metus irgi dalyvavo šiose varžybose. Tačiau dabar jis buvo po treniruotės, pavargęs ir, kaip pats teigė, nutarė nemaišyti tiems, kurie šioms varžyboms kruopščiai rengėsi.

Varžybų programoje buvo keturios rungtys, keturi netradiciniai svarsčio metimai: nuo krūtinės, per galvą, per šoną ir iš apačios. Jėgas bandė šešios komandos, kuriose buvo po tris vyrus ir po vieną moterį. Atkaklią kovą laimėjo rutulio stūmikai (Saulius Kleiza, Birutė Keršulienė, Edvardas Galinis ir Linas Kulbokas). Jie surinko 176,94 tšk.ir buvo apdovanoti miesto savivaldybės taure.

Nuo jų nedaug atsiliko diskininkai (Kazys Vilčinskas, Janina Lapėnienė, Vaclovas Kidykas ir Aleksandras Čiupkovas), surinkę 177,29 tšk. Treti – daugiakovininkai (Saulius Svilainis, Valda Morkūnienė, Antanas Černiauskas ir  Kęstutis Buivys) – 171,26 tšk.

Per asmenines varžybas moterų grupėje sėkmė lydėjo vilnietę B. Keršulienę,   antra buvo klaipėdietė J. Putinienė, o trečia –  telšiškė Genovaitė Kazlauskienė. Vyrų grupėje stipriausias buvo kaunietis S. Kleiza, antras – irgi kaunietis A. Čiupkovas, o trečias – klaipėdietis K. Vilčinskas.

Vieni siekė nugalėti, pagerinti savo asmeninius rezultatus, o kiti – susitikti su buvusiais kovų bendražygiais, prisiminti savo jaunystę. Po aštuonerių metų pertraukos per varžybas svorius į rankas paėmė ir Seulo, Barselonos, Atlantos ir Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvis, Kauno lengvosios atletikos mokyklos direktorius Vaclovas Kidykas.

„Varžybos buvo labai smagios, šiltos, vyravo draugiška atmosfera. Mūsų diskininkų komanda labai rimta, gaila, kad nėra Virgilijaus Aleknos, kuris tikrai mums užtikrintų pergalę. Šioms varžyboms nesuspėjau deramai pasirengti, tiktai vieną kartą pamėčiau svorius. Atvažiavau pas draugus, noriu daugiau pasižiūrėti varžybas, jokių asmeninių rekordų per jas nesieksiu“, – sakė V. Kidykas.

Atlantos ir Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvis Saulius Kleiza į varžybas po penkerių metų pertraukos atvažiavo su pagrindiniais prizais (varžybas dar parėmė  Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, UAB „Pieno žvaigždės“, o Lietuvos lengvosios atletikos federacija skyrė medalių), kurie buvo įteikti kone kiekvienam dalyviui.

S. Kleiza dirba UAB „Baltik sport“, su kolegomis stato stadionus. „Visiškai nesitikėjau laimėti, tačiau su tokia komanda, į kurią aš patekau, galima visus nugalėti. Įnikau į kitą sritį,  man per šias varžybas labiau rūpi ne nugalėti, o jas paremti“, – teigė kaunietis.

Jis labiausiai liko patenkintas savo rezultatu, metant svorį per nugarą (14.05). Sportininkas pripažino, kad visą gyvenimą ši rungtis buvo jo arkliukas, netgi Virgilijų Alekną kažkada yra nugalėjęs. Šitoje rungtyje jis tikrai yra stiprus. Dabar artimiausius varžovus aplenkė dviem trim metrais, rimčiau pasipriešino tiktai antrą vietą užėmęs V. Kidykas (13.19).

Daugkartinė Lietuvos rutulio stūmimo čempionė Birutė Keršulienė, Vilniaus  Jeruzalės vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytoja, per varžybas turi nuolatines  varžoves – klaipėdietę Jadvygą Putinienę ir vilnietę Valdą Morkūnienę. Tačiau šiemet jai niekas rimčiau nepasipriešino, mokytoja laimėjo visas keturias rungtis.

„Varžovės, matyt, mažai treniravosi“,– šypsodamasi sakė Birutė, kuri tą dieną šventė ir savo vardadienį. Klubas ir kolegos ją nuoširdžiai pasveikino, įteikė dovaną ir gėlių. Maskvos olimpinių žaidynių dalyvė klaipėdietė Jadvyga Putinienė teigė, kad ji į „Iššūkio“ varžybas atvažiavo pasitikrinti save, ar daug ... suseno. Nuo praėjusių metų rudens ji jau nedirba, gauna pensiją.

„Jeigu nesportuočiau, gyvenimas būtų neįdomus. Dabar turiu tikslą ir rengiuosi visoms veteranų varžyboms. Sėdome į mašiną keturiese ir atvažiavome parungtyniauti į Vilnių. Klaipėdoje kovo 5 d. vyks Lietuvos senjorų čempionatas, jame irgi dalyvausiu“, – sako klaipėdietė, kuri yra aistringa ir žvejė. Tačiau šiemet ant ledo dideliais laimikiais pasigirti negali, kibo tiktai ešeriukai, raudės, o stintos buvo  labai mažos.

Po iškilmingo varžybų uždarymo klubo viceprezidentė Ina Mikulėnienė teigė, kad jų klubas egzistuoja tikrai ne popieriuje. Rengiamos varžybos, vyksta teminiai vakarai.

„Šiemet surengėme vakarėlį „Šok su žvaigžde“. Daug kam iškilo klausimas, o kas tos žvaigždės? Mes  ir atsakėme, kad mes visos – buvusios žvaigždės. Žvaigždės šoko su žvaigždėmis. Visi parodė savo sugebėjimus ne tiktai sporto, bet ir šokių aikštelėse. Elegantiškiausiai šoko Valda Morkūnienė ir Sigitas Liepinaitis“, – sako I. Mikulėnienė.

Jos bei V. Morkūnienės iniciatyva ir buvo įkurtas klubas „7+10“, kuris praėjusiais metais Vingio parke minėjo savo 10 metų sukaktį. Iškilmėse dalyvavo ir šio klubo narys, šiandieninis Vilniaus savivaldybės meras, buvęs dešimtkovininkas Raimondas Alekna.

Dabar senjorai  rengiasi kovo mėnesį įvyksiančiam Europos uždarų patalpų čempionatui Belgijoje, kuriame žada dalyvauti ir apie 10 šio klubo sportininkų. Čempionate rengiasi ir I. Mikulėnienė, kuri manieže treniruojasi dukart per savaitę.                
 
KALENDORIUS  
04-06 Vilniaus mokyklų žaidynių atskirų rungčių varžybos Programa
04-08 Tarptautinis sportinio ėjimo mačas (Podebrady, CZE)
04-14 Lietuvos kroso taurės I etapas (Raseiniai) Nuostatai Progr. (proj.)
04-15 Baltijos šalių sportinio ėjimo jaunimo, jaunių ir jaunučių mačas-čempionatas (Aizkraukle) Rinktinė Nuostatai
04-29 XXX Antano Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos (Birštonas) Nuostatai
KLAUSIMAS  
Ar sulauksime medalio iš pasaulio uždarų patalpų čempionato?


Rezultatai
 

                                                      
                                                

 


                                                     


                                                      


                                                      

                                                      

VAIKŲ LENGVOJI ATLETIKA 




 
  
 
 
 
NUORODOS  

Lietuvos sporto organizacijos
>> Kūno kultūros ir sporto departamentas
>>
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas
>> Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Kūno kultūros ir sportinio ugdymo skyrius
>> Lietuvos sporto enciklopedijos redakcija

Tarptautinės organizacijos

>> Tarptautinis olimpinis komitetas
>>
Tarptautinė lengvosios atletikos federacijų asociacija (IAAF)
>> "European Athletics" 

Lengvoji atletika svetur

>> Latvijos lengvosios atletikos sąjunga
>> Estijos lengvosios atletikos asociacija
>> Lenkijos lengvosios atletikos sąjunga
>> Baltarusijos lengvosios atletikos federacija

Statistika
>> Duomenų bazė "All-Athletics"
>> Duomenų bazė "Tilastopaya Oy"
>> Rezultatų bazė "Trackinsun Athletics"
 
DOKUMENTAI  

>> Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymas

>> Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta "Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarka"

>> LLAF Tarybos 2006 m. liepos 26 d. nutarimas "Dėl Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narių dalyvavimo varžybose"

>> LLAF Tarybos 2011 m. lapkričio 29 d. nutarimas "Dėl narystės LLAF"

>>
Prašymo dėl maistpinigių pervedimo į sąskaitą forma

2016-2017 metų varžybų taisyklės
>> 
Anglų kalba

2014-2015 metų varžybų taisyklės
>> Rusų kalba

Rinktinės

>> 2016 metų Lietuvos rinktinės
>>
2015 metų Lietuvos rinktinės

>> Lietuvos rinktinių sudarymo principai (patvirtinti 2009 m. gruodžio 9 d.) 

Renginiai

>>
2016 m. LLAF varžybų
      kalendorius, nuostatai, reglamentas     
>> 2015 m. LLAF varžybų
      kalendoriusnuostataireglamentas
>> 2016 m. LMNŠC varžybų
      nuostatai 

>> Paraiškos dalyvauti LLAF varžybose tipinis blankas


2016 metų varžybų normatyvai

>> Olimpinės žaidynės (IAAF), Rio de Žaneiras
>> Pasaulio uždarų patalpų čempionatas (IAAF), Portlandas
>> Pasaulio jaunimo čempionatas (IAAF), Bydgoščas
>> 
Europos čempionatas (EA), Amsterdamas
>>
 Europos U18 čempionatas (LLAF), Tbilisis




Laipsniai ir vardai
>> LLAF kvalifikacinių laipsnių nuostatai ir normatyvai (2013-2016 m.)  
>> Prašymo suteikti sportinį vardą forma

>> Suteikti sportiniai vardai

 
Rekordai
>> Rekordų tvirtinimo nuostatai
>> Prašymų patvirtinti rekordus formos
      bėgimo rungčių
     
sektorių rungčių,
     
daugiakovių,
     
daugiakovių uždarose patalpose,
      supaprastinta
bėgimo rungčių
      supaprastinta
sektorių rungčių
      supaprastinta
daugiakovių.

Kiti dokumentai
>> EA bėgimo plentu varžybų saugumo ir kokybės standartai  



Sukūrė UAB "NetForma" [ www.netforma.lt ]