Pažintis: kylančios lengvosios atletikos žvaigždės
Kylančių lengvosios atletikos žvaigždžių Lietuva turi. Pristatome penkis jaunuosius lengvaatlečius, jau dabar garsinančius šalies vardą.
2015 11 27  PRINT    EMAIL

2015-ieji jaunių ir jaunimo grupės sportininkams buvo itin intensyvūs. Sportininkai varžėsi pasaulio jaunių pirmenybėse Kolumbijoje, Europos jaunimo čempionate Švedijoje, o dar jaunesni – išbandė jėgas Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Gruzijoje.

Dalis jaunųjų lengvaatlečių gynė garbę suaugusiųjų rinktinės sudėtyje Europos komandiniame čempionate bei Baltijos šalių mače.

Kylančių lengvosios atletikos žvaigždžių Lietuva turi. Pristatome penkis pajėgiausius jaunuosius lengvaatlečius, jau dabar garsinančius šalies vardą pasaulyje.

Edis Matusevičius (ieties metimas) – Europos jaunimo čempionate iškovojo bronzos medalį, pasiekė trečią rezultatą šalies istorijoje bei pagerino šalies 19-mečių rekordą. Atstovavo suaugusiųjų Lietuvos rinktinei Europos komandiniame čempionate, kur buvo penktas, tarp jaunimo amžiaus grupės sportininkų 2015-aisiais jo rezultatas pasaulyje yra antras.

„Sezoną vertinu labai gerai. Viršijau ir savo, ir trenerio planuotus rezultatus, nors kamavo kojos skausmai. Per metus įvykdžiau sporto meistro bei tarptautinės klasės sporto meistro normas. Atstovavau jaunimo ir suaugusiųjų rinktinėms, tačiau nejaučiu jokio skirtumo tarp savo amžiaus grupės ir suaugusiųjų varžybų, nes metu vienodo svorio įrankį ir pasiruošimas yra vienodas.

Kurios varžybos labiausiai įsiminė? Valmieroje, kur vyko Pabaltijo suaugusiųjų mačas bei Latvijos Prezidento taurės varžybos. Ten numečiau 78,82 metro, užėmiau trečią vietą ir aplenkiau visus pajėgiausius Latvijos ietininkus. Gaila, kad ketvirto bandymo metu atsinaujino kirkšnies trauma ir teko baigti varžybas.“

Erika Krūminaitė (400 m bėgimas) – pasaulio jaunių čempionate pateko į pusfinalį (14 vieta), atstovavo šalies suaugusiųjų rinktinei Europos komandiniame čempionate.

„Esu patenkinta rezultatais. Atsiskleidžiau, kiek galėjau, kasmet tobulėju, tad rezultatai bus dar geresni. Labai patiko Europos komandinis čempionatas Graikijoje, tokios varžybos padeda nugalėti baimes prieš startą ir suimti save į rankas, jog atėjęs į takelį galvotum teigiamai ir pasirodytum kaip gali geriau. Tikrai nesakau, kad jau priartėjau prie elito. Ten – aukšto lygio lengvaatlečiai, dirbu, stengiuosi ir tikiuosi vieną dieną ir pati tapti elito sportininke.

Labiausiai patenkinta likau pasaulio jaunių čempionatu Kolumbijoje. Ten susikaupiau, nubėgau stengdamasi iš visų jėgų, pasiekiau asmeninį rekordą ir patekau į pusfinalį! Tuo esu labai patenkinta.“

Ernestas Kolenda (dešimtkovė) – pasaulio jaunių čempionate užėmė aukščiausią vietą tarp lietuvių – dešimtą, pagerino šalies 17-mečių septynkovės rekordą (uždarų patalpų).

„Rezultatai šiais metais buvo tikrai neprasti. Pavyko suderinti tiek skirtingų rungčių ir parodyti neblogus rezultatus, nors, tiesą sakant, tam nebuvo dėta daug pastangų. Trūko pasiruošimo sąlygų, neteko vykti į stovyklas šiltuose kraštuose ir ruoštis taip, kaip kiti bendraamžiai perspektyvūs sportininkai. Nepaisant to, man pavyko pateisinti trenerio bei savo lūkesčius, tikiuosi, jog kitąmet neliksiu nepastebėtas ir gausiu geresnes sąlygas.

Šį sezoną labiausiai įsiminė pasaulio jaunių čempionatas Kolumbijoje. Dalyvavau daugiakovėje, nors specializuojuosi ir kitose rungtyse. Pavyko pasiekti asmeninį rekordą be specialaus pasiruošimo, o tai buvo vienos iš pirmų tokio masto varžybų ir galiu džiaugtis, kad man pavyko padaryti tą, ką norėjau.

Kiekviena rungtis reikalauja tam tikro darbo, skiriasi treniruotės, įgūdžių lavinimas. Pagerinau vieną kitą savo amžiaus Lietuvos rekordą, pasiekiau kelis asmeninius rekordus, tarp jų – 400 m bėgime su barjerais. Ateityje barjerinis bėgimas tikrai bus svarbiausia rungtis. Už visus pasiektus rezultatus noriu padėkoti treneriui Henrikui Statkui, visi nuopelnai turėtų būti skirti jam. Treneris paruošė mane fiziškai bei psichologiškai. Taip pat dėkoju trenerei Juzefai Baikštienei, negailėjusiai patarimų techninių rungčių sektoriuose.“

Domantas Poška (disko metimas) – Europos jaunimo čempionate užėmė ketvirtą vietą, tarp bendraamžių pasiekė penktą sezono rezultatą pasaulyje.

„Savo pasiekimus 2015 metų sezone vertinu gana neblogai. Buvo ir gerų pasirodymų, buvo ir prastesnių. Žinoma, visada gali būti geriau, bet šiai dienai yra kaip yra. Norėjosi aukštesnių rezultatų, tam pasiekti galbūt pritrūko sėkmės, tačiau tai dar tik pati pradžia mano, kaip lengvaatlečio, karjeroje ir kiekvienos varžybos duoda tam tikrą patirtį, kuri tikrai pravers ateityje. Kaip galėdamas stengsiuosi save realizuoti kituose startuose.

Šiemet labiausiai įsiminė Europos jaunimo čempionatas. Buvo tikrai malonu dalyvauti bei varžytis su kitų šalių atstovais, be to disko metimo rungtyje pasiekti tikrai labai aukšti rezultatai, kurie, mano nuomone, dar ilgai nebus pagerinti ir džiaugiuosi galėjęs tapti to dalimi. Kalbant apie savo pasirodymą, tokios vietos kaip ketvirta, galėtų nebūti. Vis tiek esu patenkintas, žinau, kad galiu geriau, pasisėmiau neįkainojamos patirties, kuri turės daug įtakos daug svarbesniuose startuose ateityje.“

Živilė Vaiciukevičiūtė (10 000 m sportinis ėjimas) – Europos jaunimo čempionate finišavo aštunta, pagerino Lietuvos 19-mečių rekordą.

„Savo pasiekimus 2015 metais vertinu tikrai neblogai. Džiaugiuosi, kad savo amžiaus grupėje Europoje esu tarp dešimties geriausių ėjikių. Tikrai jaučiuosi maksimaliai save realizavusi, nes rezultatai tik gerėjo.

Labiausiai įsiminė Europos jaunimo čempionatas Švedijoje, nes pasiekiau geriausią savo rezultatą ir užėmiau garbingą aštuntą vietą. Rezultatu likau tikrai labai patenkinta, galbūt norėjosi aukštesnės vietos, tačiau tai tik dar kartą įrodo, kad šioje rungtyje konkurencija labai didelė ir yra kur tobulėti.“

Balsuoti už geriausius Lietuvos metų lengvaatlečius LLAF ir portalo 15min.lt organizuojamuose rinkimuose galite iki sekmadienio – lapkričio 29 dienos. Metų geriausieji bus paskelbti bei apdovanoti gruodžio viduryje vyksiančioje ceremonijoje.

Alfredo Pliadžio nuotr.

KALENDORIUS  
04-06 Vilniaus mokyklų žaidynių atskirų rungčių varžybos Programa
04-08 Tarptautinis sportinio ėjimo mačas (Podebrady, CZE)
04-14 Lietuvos kroso taurės I etapas (Raseiniai) Nuostatai Progr. (proj.)
04-15 Baltijos šalių sportinio ėjimo jaunimo, jaunių ir jaunučių mačas-čempionatas (Aizkraukle) Rinktinė Nuostatai
04-29 XXX Antano Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos (Birštonas) Nuostatai
KLAUSIMAS  
Ar sulauksime medalio iš pasaulio uždarų patalpų čempionato?


Rezultatai
 

                                                      
                                                

 


                                                     


                                                      


                                                      

                                                      

VAIKŲ LENGVOJI ATLETIKA 




 
  
 
 
 
NUORODOS  

Lietuvos sporto organizacijos
>> Kūno kultūros ir sporto departamentas
>>
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas
>> Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Kūno kultūros ir sportinio ugdymo skyrius
>> Lietuvos sporto enciklopedijos redakcija

Tarptautinės organizacijos

>> Tarptautinis olimpinis komitetas
>>
Tarptautinė lengvosios atletikos federacijų asociacija (IAAF)
>> "European Athletics" 

Lengvoji atletika svetur

>> Latvijos lengvosios atletikos sąjunga
>> Estijos lengvosios atletikos asociacija
>> Lenkijos lengvosios atletikos sąjunga
>> Baltarusijos lengvosios atletikos federacija

Statistika
>> Duomenų bazė "All-Athletics"
>> Duomenų bazė "Tilastopaya Oy"
>> Rezultatų bazė "Trackinsun Athletics"
 
DOKUMENTAI  

>> Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymas

>> Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta "Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarka"

>> LLAF Tarybos 2006 m. liepos 26 d. nutarimas "Dėl Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narių dalyvavimo varžybose"

>> LLAF Tarybos 2011 m. lapkričio 29 d. nutarimas "Dėl narystės LLAF"

>>
Prašymo dėl maistpinigių pervedimo į sąskaitą forma

2016-2017 metų varžybų taisyklės
>> 
Anglų kalba

2014-2015 metų varžybų taisyklės
>> Rusų kalba

Rinktinės

>> 2016 metų Lietuvos rinktinės
>>
2015 metų Lietuvos rinktinės

>> Lietuvos rinktinių sudarymo principai (patvirtinti 2009 m. gruodžio 9 d.) 

Renginiai

>>
2016 m. LLAF varžybų
      kalendorius, nuostatai, reglamentas     
>> 2015 m. LLAF varžybų
      kalendoriusnuostataireglamentas
>> 2016 m. LMNŠC varžybų
      nuostatai 

>> Paraiškos dalyvauti LLAF varžybose tipinis blankas


2016 metų varžybų normatyvai

>> Olimpinės žaidynės (IAAF), Rio de Žaneiras
>> Pasaulio uždarų patalpų čempionatas (IAAF), Portlandas
>> Pasaulio jaunimo čempionatas (IAAF), Bydgoščas
>> 
Europos čempionatas (EA), Amsterdamas
>>
 Europos U18 čempionatas (LLAF), Tbilisis




Laipsniai ir vardai
>> LLAF kvalifikacinių laipsnių nuostatai ir normatyvai (2013-2016 m.)  
>> Prašymo suteikti sportinį vardą forma

>> Suteikti sportiniai vardai

 
Rekordai
>> Rekordų tvirtinimo nuostatai
>> Prašymų patvirtinti rekordus formos
      bėgimo rungčių
     
sektorių rungčių,
     
daugiakovių,
     
daugiakovių uždarose patalpose,
      supaprastinta
bėgimo rungčių
      supaprastinta
sektorių rungčių
      supaprastinta
daugiakovių.

Kiti dokumentai
>> EA bėgimo plentu varžybų saugumo ir kokybės standartai  



Sukūrė UAB "NetForma" [ www.netforma.lt ]