Prasidėjo geriausių metų lengvaatlečių rinkimai
Atiduokite balsus už savo favoritus!
2014 10 28  PRINT    EMAIL
 Prasidėjo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir portalo balsas.lt rengiami geriausių 2014 metų lengvaatlečio/lengvaatletės bei kylančios jaunosios žvaigždės rinkimai. Geriausi sezono lengvaatlečiai paaiškės susumavus aistruolių (lems 50 proc. galutinių rezultatų), sporto žurnalistų (25 proc.) bei LLAF Tarybos narių balsus (25 proc.). Rinkimai tęsis iki lapkričio 17 dienos.

Balsuoti galima ČIA

Geriausios 2014 metų lengvaatletės rinkimų kandidatės:

Neringa Aidietytė (20 km sportinis ėjimas) – dukart gerino sportinio ėjimo 20 km distancijų Lietuvos rekordus, Europos čempionate finišavo 11-a, pasaulio taurės varžybose – 25-a.

Vyriausiojo rinktinės trenerio Kęstučio Jezepčiko komentaras: „Neringa ilgą laiką buvo mūsų trečias numeris sportiniame ėjime, tačiau šį sezoną padarė labai didelę pažangą, įsiveržė į pasaulio elitą bei du kartus pagerino Lietuvos rekordą. Ji viršijo visus tikslus, kurie buvo planuoti prieš sezoną. Žinoma, sezono eigoje tikėjomės dar aukštesnės vietos Europos čempionate, tačiau ji liko 11-ta. Sezonas buvo tikrai puikus, tikslai buvo viršyti su kaupu.“

Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) – dukart gerino šuolių į aukštį rungties Lietuvos rekordus, Europos čempionate užėmė 13 vietą.

K.Jezepčikas: „A.Palšytė šiemet tiek žiemą, tiek vasarą gerino Lietuvos rekordus. Ji puikią formą pasiekė prieš Europos čempionatą ir tik sėkmės pritrūko, jog realizuotų savo galimybes. Maksimalią formą ji parodė ir po Europos čempionato, tad sezonas tikrai buvo geras, nors svarbiausiose sezono varžybose turėjome didesnių lūkesčių. Tikimės, jog Airinės nekamuos traumos ir tarp pasaulio šuolininkių į aukštį elito ji parodys, ką sugeba.“

Agnė Šerkšnienė (100 m, 200 m, 400 m, 4x400 m, 4x100 m) – įvykdė trijų distancijų Europos čempionato normatyvus (100 m, 200 m, 400 m), Europos čempionate 400 m rungtyje užėmė 9 vietą, estafetėje 4x400 m – 11-ą , Europos komandiniame čempionate pirma buvo 400 m ir estafetės 4x400 m rungtyse.

K.Jezepčikas: „A.Šerkšnienė visą sezoną rodė labai stabilius rezultatus, puikiai suplanavo jį bei rodė stabilumą Europos čempionate. Jai trūksta vieno nedidelio žingsnelio, jog žengtų į pačių svarbiausių čempionatų finalus. Agnė yra labai svarbus žmogus ir estafetės 4x400 m komandoje.“

Rasa Drazdauskaitė (maratonas) – Europos čempionato maratono rungtyje finišavo septinta.

K.Jezepčikas: „Maratonininkės sezono eigoje negali turėti daug varžybų. Jos išdėsto visą pasiruošimą vieninteliam pagrindiniam startui – šiemet Europos čempionatui. Rasai tas puikiai pavyko, ji gerai prisitaikė prie sunkios Ciuricho trasos. Iškovota septinta vieta yra puikus rezultatas, o konkurencija tarp lietuvių maratonininkių duoda puikius rezultatus. Šį sezoną lyderė buvo Rasa.“

Zinaida Sendriūtė (disko metimas) – Europos čempionate užėmė šeštą vietą, Europos komandiniame čempionate – pirmą, pagal geriausio sezono rezultatą pasaulyje patenka į 10-uką.

K.Jezepčikas: „Z.Sendriūtė ne pirmą sezoną yra elito sportininkė. Visą laiką iš jos tikimės pačių aukščiausių vietų, tačiau per svarbiausias varžybas kartais pritrūksta sėkmės. Šiemet Zinaidai pavyko patekti tarp aštuonių stipriausių Europos disko metikių, bet užimta vieta tikrai nėra jos galimybių riba. Ji yra pačiame jėgų žydėjime, mūsų olimpinio ciklo viltis. Jei praėjusius du sezonus ji užėmė aštuntą ir devintą vietas, tai šiemet ji buvo šešta, tad tikimės, jog tas medalis kažkada atsidurs pas ją.“

Eglė Staišiūnaitė (400 m barjerinis bėgimas, 4x400 m) – svarbiausiose sezono varžybose Europos čempionate pagerino asmeninį rekordą barjerinio bėgimo rungtyje (56,39 sek.) bei užėmė 11 vietą, su komanda estafetės 4x400 rungtyje – taip pat 11-ą. Europos komandinis čempionatas – trečia vieta.

K.Jezepčikas: „E.Staišiūnaitė yra svarbios estafetės 4x400 m dalis. Svarbesnis dalykas yra tas, jog ji ir turėdama mikro traumą sugebėjo Europos čempionate pagerinti asmeninį rekordą. Eglė yra viena iš tų išimčių, kuri treniruojasi JAV, o vasarą atvykusi į Lietuvą sugeba pasiekti aukščiausią sportinę formą. Ji mūsų komandai tikrai labai reikalinga.“

Geriausio 2014 metų lengvaatlečio rinkimų kandidatai:

Andrius Gudžius (disko metimas) – Europos čempionato finalininkas (10 vieta), pagal geriausią sezono rezultatą pasaulyje patenka į 10-uką, Europos komandiniame čempionate užėmė pirmą vietą.

K.Jezepčikas: „A.Gudžius – jaunosios kartos projektas. Šiemet jis padarė didžiulę pažangą, rezultatai stabilizavosi. Dabar jo diskas beveik visada skrieja ties 64 metrų riba. Nepavyko iki galo savęs realizuoti Europos čempionate, bet savo planus jis įvykdė ir pateko į disko metimo rungties finalą. Prieš sezoną jis planavo užimti 8-12 vietą Europoje, o buvo 10-as. Žinoma, vėliau lūkesčiai atsirado didesni. Pagrindiniai Andriaus varžovai jau itin patyrę sportininkai. Žingsnis po žingsnio jis turėtų priartėti prie prizininkų.“

Marius Šavelskis (20 km sportinis ėjimas) – svarbiausiose sezono varžybose Europos čempionate pagerino asmeninį rekordą 20 km sportinio ėjimo distancijoje (1 val. 24 min. 54 sek.) bei finišavo 18-as.

K.Jezepčikas: „M.Šavelskis – itin jaunas sportininkas. Suaugusiųjų Europos čempionatas jam nebuvo planuotas, bet normatyvą jis įvykdė ir puikiai pasirodė ten. Savo planus jis įvykdė ir gerokai viršijo. Marius yra ateities projektas, bet jis jau ir šį sezoną sugebėjo puikiai varžytis su suaugusiais ėjikais.“

Justinas Beržanskis (3000 m kliūtinis bėgimas) – Europos komandiniame čempionate buvo greičiausias 3000 m kliūtinio bėgimo rungtyje. Europos čempionate užėmė 26 vietą.

K.Jezepčikas: „J.Beržanskis yra viena vilčių vidutinių ir ilgų nuotolių distancijose. Džiaugiamės, jog jis pateko į Europos čempionatą, nors sezonas buvo sudėtingas, kadangi normatyvą jis vykdė labai ilgai. Normatyvo vykdymas atėmė labai daug jėgų ir pagrindinėse varžybose Justinas neparodė to, ką gali. Bet kokiu atveju jis žengė žingsnį į priekį, pajautė aukščiausio lygio varžybų dvasią, o tai turėtų būti stimulas ateičiai.“

Tomas Vitonis (šuoliai į tolį) – Europos čempionate šuolių į tolį rungtyje užėmė 16 vietą, Europos komandiniame čempionate buvo antras.

K.Jezepčikas: „T.Vitonio sezonas buvo banguotas, metų pradžioje lūkesčiai buvo didesni. Užimta vieta Europos čempionate nėra žema, tačiau savo galimybių jis nerealizavo. Aukštų rezultatų tikimės ateityje. Šuoliuose į tolį yra didelė konkurencija, užimti lyderio sostą jam lengva nebuvo.“

Raivydas Stanys (šuoliai į aukštį) – Europos čempionato finalininkas (šuoliai į aukštį), Europos komandiniame čempionate buvo trečias.

K.Jezepčikas: „R.Stanys jau pasiekė brandos amžių, todėl jam keliami patys aukščiausi tikslai. Buvo planuotas Europos čempionato finalas, į kurį jis ir pateko, tačiau pačiame finale lūkesčiai buvo kiek didesni. Sportininkas pakankamai patyręs, tad pagrindo kelti aukštus uždavinius turime. Raivydas yra tas žmogus, kuriam turėtų paklusti ir Lietuvos rekordas.“

Tadas Šuškevičius (50 km sportinis ėjimas) – Europos čempionate 50 km sportinio ėjimo rungtyje finišavo 17-as.

K.Jezepčikas: „T.Šuškevičius po trijų nesėkmingų sezonų pagaliau turėjo gerą sezoną. Jis sugebėjo pagerinti rezultatus ir trumpesniuose nuotoliuose – 10 km ir 20 km. Svarbiausia, jog pagrindinėse varžybose jis pasiekė panašų rezultatą, kokį planavo. Deja, su geru rezultatu užimti labai aukštos vietos nepavyko. Šiemet Tadas padarė didelį žingsnį pirmyn, tad išsigydęs visas traumas iki olimpinių žaidynių turėtų dar labiau patobulėti.“

Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

KALENDORIUS  
04-06 Vilniaus mokyklų žaidynių atskirų rungčių varžybos Programa
04-08 Tarptautinis sportinio ėjimo mačas (Podebrady, CZE)
04-14 Lietuvos kroso taurės I etapas (Raseiniai) Nuostatai Progr. (proj.)
04-15 Baltijos šalių sportinio ėjimo jaunimo, jaunių ir jaunučių mačas-čempionatas (Aizkraukle) Rinktinė Nuostatai
04-29 XXX Antano Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos (Birštonas) Nuostatai
KLAUSIMAS  
Ar sulauksime medalio iš pasaulio uždarų patalpų čempionato?


Rezultatai
 

                                                      
                                                

 


                                                     


                                                      


                                                      

                                                      

VAIKŲ LENGVOJI ATLETIKA 




 
  
 
 
 
NUORODOS  

Lietuvos sporto organizacijos
>> Kūno kultūros ir sporto departamentas
>>
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas
>> Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Kūno kultūros ir sportinio ugdymo skyrius
>> Lietuvos sporto enciklopedijos redakcija

Tarptautinės organizacijos

>> Tarptautinis olimpinis komitetas
>>
Tarptautinė lengvosios atletikos federacijų asociacija (IAAF)
>> "European Athletics" 

Lengvoji atletika svetur

>> Latvijos lengvosios atletikos sąjunga
>> Estijos lengvosios atletikos asociacija
>> Lenkijos lengvosios atletikos sąjunga
>> Baltarusijos lengvosios atletikos federacija

Statistika
>> Duomenų bazė "All-Athletics"
>> Duomenų bazė "Tilastopaya Oy"
>> Rezultatų bazė "Trackinsun Athletics"
 
DOKUMENTAI  

>> Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymas

>> Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta "Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarka"

>> LLAF Tarybos 2006 m. liepos 26 d. nutarimas "Dėl Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narių dalyvavimo varžybose"

>> LLAF Tarybos 2011 m. lapkričio 29 d. nutarimas "Dėl narystės LLAF"

>>
Prašymo dėl maistpinigių pervedimo į sąskaitą forma

2016-2017 metų varžybų taisyklės
>> 
Anglų kalba

2014-2015 metų varžybų taisyklės
>> Rusų kalba

Rinktinės

>> 2016 metų Lietuvos rinktinės
>>
2015 metų Lietuvos rinktinės

>> Lietuvos rinktinių sudarymo principai (patvirtinti 2009 m. gruodžio 9 d.) 

Renginiai

>>
2016 m. LLAF varžybų
      kalendorius, nuostatai, reglamentas     
>> 2015 m. LLAF varžybų
      kalendoriusnuostataireglamentas
>> 2016 m. LMNŠC varžybų
      nuostatai 

>> Paraiškos dalyvauti LLAF varžybose tipinis blankas


2016 metų varžybų normatyvai

>> Olimpinės žaidynės (IAAF), Rio de Žaneiras
>> Pasaulio uždarų patalpų čempionatas (IAAF), Portlandas
>> Pasaulio jaunimo čempionatas (IAAF), Bydgoščas
>> 
Europos čempionatas (EA), Amsterdamas
>>
 Europos U18 čempionatas (LLAF), Tbilisis




Laipsniai ir vardai
>> LLAF kvalifikacinių laipsnių nuostatai ir normatyvai (2013-2016 m.)  
>> Prašymo suteikti sportinį vardą forma

>> Suteikti sportiniai vardai

 
Rekordai
>> Rekordų tvirtinimo nuostatai
>> Prašymų patvirtinti rekordus formos
      bėgimo rungčių
     
sektorių rungčių,
     
daugiakovių,
     
daugiakovių uždarose patalpose,
      supaprastinta
bėgimo rungčių
      supaprastinta
sektorių rungčių
      supaprastinta
daugiakovių.

Kiti dokumentai
>> EA bėgimo plentu varžybų saugumo ir kokybės standartai  



Sukūrė UAB "NetForma" [ www.netforma.lt ]