Svarbiausių šių metų Lietuvos lengvosios atletikos renginių Top-10
2014 05 23 | PRINT EMAIL |
1. Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Tokį gausų olimpinių žaidynių dalyvių būrį, koks suvažiuoja į šį renginį, sporto aistruoliai Lietuvoje gali išvysti nebent draugiškuose vyrų krepšinio rinktinės susitikimuose. 2013 metų šalies čempionate dalyvavo 10 lengvaatlečių, startavusių Londono ir Pekino olimpiadose.
Liepos 26-27 dienomis Kauno Dariaus ir Girėno stadione vyks jau 91-as Lietuvos čempionatas, kuriame turėtų varžytis visi pajėgiausi šalies lengvaatlečiai. Tam, jog galėtų startuoti svarbiausiame metų lengvosios atletikos renginyje, sportininkai turi įvykdyti normatyvus (esant dalyvių trūkumui užtenka būti tarp sezono geriausiųjų), tad dalyvių sąrašas nebūna ilgas – apie 300 sportininkų. Įdomus ir tas faktas, kad rinktinės nariams dalyvavimas Lietuvos čempionate yra privalomas.
2. LLAF taurės varžybose, kaip ir šalies čempionate, turi dalyvauti visi rinktinės nariai, tačiau įvykdyti normatyvų šioms varžyboms nereikia, tad startuoti gali kiekvienas norintis. Į LLAF taurę atvyksta Latvijos bei Baltarusijos sportininkai, tarp kurių būna ir šių valstybių olimpiečių. Solidumo duoda ir tai, kad šiame lengvosios atletikos federacijos organizuojamame renginyje dalyvių skaičius didesnis nei šalies čempionate – 2013 metais LLAF taurės varžybose startavo apie 400 sportininkų.
Šiemet LLAF taurės varžybos bus rengiamos 17-tą kartą (16-ą kartą vyks Kaune), o po jų paaiškės Lietuvos komanda, kuri startuos Europos komandiniame čempionate Taline.
3. „Danske Bank Vilniaus maratonas“ – masiškiausias Lietuvoje vykstantis lengvosios atletikos renginys. 2013 metais įvairiose šių varžybų distancijose bėgo 8 tūkst. (įskaičiuojant darželinukus ir moksleivius, kurių laikai nebuvo fiksuojami) dalyvių. Šių metų organizatorių užmojai yra kur kas didesni – planuojama, jog rugsėjo 14 dieną į Vilniaus gatves išbėgs apie 15 tūkstančių bėgimo entuziastų.
Galima teigti, jog „Danske Bank Vilniaus maratonas“ yra visų Lietuvoje organizuojamų masinių bėgimų viršūnė. Čia įprastai dalyvauja daugiausia dalyvių visose distancijose. Sezono metu bėgti kituose bėgimuose ir nedalyvauti šiame renginyje būtų tiesiog... nesolidu. Varžybose paprastai dalyvauja ir pajėgiausi šalies stajeriai – Diana Lobačevskė, Živilė Balčiūnaitė ar Rasa Drazdauskaitė. Šių metų „Danske Bank Vilniaus maratonas“ drauge bus ir Lietuvos maratono rungties čempionatas.
4. „European Athletics Permit Meeting“ sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2014“ gali vadintis bene didžiausią reikšmę turinčiomis tarptautinėmis varžybomis Lietuvoje. Tokį patį statusą, kaip ir birželio 13 dieną vyksiantis festivalis, turi vos dvejos šią vasarą Europoje vyksiančios sportinio ėjimo varžybos.
Šiemet Alytaus sportinio ėjimo varžybos vyks jubiliejinį 40-ą kartą, o jame planuoja dalyvauti ne tik Lietuvos olimpiečiai Neringa Aidietytė, Brigita Virbalytė-Dimšienė, Kristina Saltanovič, Marius Žiūkas bei Tadas Šuškevičius, bet ir pajėgūs Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Meksikos ėjikai, olimpinis vicečempionas Erickas Barondo iš Gvatemalos bei dar keliolikos šalių atletai. Šiose varžybose paaiškės ir Lietuvos 20 km sportinio ėjimo rungties čempionai.
5. „We run Vilnius/DNB pusmaratonis“ arba buvęs „Nike aš bėgu“ muša rekordus: jau šį sekmadienį Vilniaus gatves užtvindys apie 7 tūkst. bėgimo entuziastų. Varžybų trasa drieksis per gražiausias Vilniaus senamiesčio vietas: bėgikai startuos Gedimino prospekte šalia Katedros aikštės, prabėgs šalia šv. Kotrynos ir šv. Onos bažnyčias, Bernardinų sodą, Lietuvos nacionalinį muziejų.
„We run“ bėgimai vyksta įvairiose pasaulio šalyse – JAV, Didžiojoje Britanijoje, Argentinoje, Brazilijoje, Liban, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir kt. Lietuvoje šis bėgimas pirmą kartą vyko 2012 metais bei pritraukė 2 tūkst. entuziastų. Pernai įvairias trasas išbandė per 4 tūkst. dalyvių.
6. 2014 metais „General Financing Trakų pusmaratonis“ jau vyko. Beveik 2000 dalyvių iš 16-os šalių varžėsi penkiose rungtyse bei išsidalijo 15 tūkst. prizinį fondą. Trakų miesto neaplenkė ir geriausi Lietuvos stajeriai, o į turistiškai patrauklią vietą atvyko ne vien bėgikai iš kaimyninių Lenkijos, Baltarusijos ir Latvijos valstybių, bet ir iš Japonijos, Didžiosios Britanijos, Naujosios Zelandijos.
Šiemet „General Financing Trakų pusmaratonis“ vyko vos antrą sykį.
7. Antrą kartą istorijoje vyks ir Kauno maratonas. Iki renginio pradžios likus trims savaitėms užsiregistravusių bėgikų skaičius siekė beveik 2 tūkstančius, tačiau tikimasi, jog varžybų dieną jų bus dvigubai daugiau.
Įdomu tai, jog visas distanijas galės įveikti ir šiaurietiško ėjimo mėgėjai.
8. Aštuntą kartą vyksiantis 10 km bėgimas su Živile Balčiūnaite paprastai taip pat sukviečia visą Lietuvos bėgikų elitą, o šiemet šios varžybos drauge bus ir Lietuvos 10 km bėgimo plentu čempionatas.
Živilė Balčiūnaitė – Lietuvos maratono rekordininkė. 2006 metais sportininkei Europos čempionate užėmus 4 vietą nuspręsta rengti jos vardo bėgimą. Organizatoriai neslepia, jog šių metų dalyvių skaičius priklausys nuo Živilės pasirodymo Europos čempionate. Paprastai šios varžybos pritraukia apie 1500 dalyvių, tarp kurių yra buvę ir itin pajėgių Kenijos stajerių.
9. Tokios istorijos kaip Vilniaus Kalėdinis bėgimas neturi niekas: šiais metais varžybos vyks jubiliejinį 40-tą kartą. Pagrindinė šventinio bėgimo distancija - 12 km - simbolizuoja dvylika mėnesių. Praėjusiais metais šaltuko nepabūgo daugiau nei 1500 entuziastų, tarp kurių buvo ir olimpietė ėjikė Brigita Virbalytė, 100 km ultramaratono čempionas Ruslanas Seitkalijevas, penkiakovininkė Lina Batulevičiūtė.
Vilniaus Kalėdinio bėgimo distancijas įveikia įvairaus amžiaus žmonės: jauniausiam varžybų dalyviui, bėgusiam 2009-aisiais, buvo vos treji, o vyriausiam – 87-eri. Beje, kūno kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius nepraleido nė vienerių varžybų!
10. „Gintarinė jūrmylė“ – mano mėgstamiausios varžybos Lietuvoje“, – yra sakiusi viena stipriausių šalies bėgikių Vaida Žūsinaitė. Spalio mėnesį Smiltynėje vyksiančių varžybų trasa driekiasi tiek asfaltu, tiek miško takeliais, tiek pajūrio smėliu. Dėl reljefo įvairovės, nuokalnių ir pakilimų šią trasą galima laikyti viena sudėtingiausių Lietuvoje.
„Gintarinė jūrmylė“ – vienas ilgaamžiškiausių bėgimų Lietuvoje: 2014 metais jis vyks jau 13-tą kartą. Šių varžybų distancijos yra kiek netradicinės – 0,5 jūrmylės vaikams, 3 jūrmylės moterims bei 6 jūrmylės vyrams. Viena jūrmylė lygi 1852 metrams.
organizatorių nuotr.