LLAF ataskaitinė-rinkiminė konferencija
LLAF prezidentu perrinktas Eimantas Skrabulis
2013 01 05  PRINT    EMAIL
Sausio 5 d. Palangoje vyko LLAF ataskaitinė-rinkiminė konferencija.

Konferencijos pradžioje patvirtinus penkių naujų narių (L/a SK "Alytus", Lietuvos ultrabėgikų draugijos, Kauno maratono klubo, Šakių sportinio ėjimo klubo ir Vilniaus Lengvosios atletikos mokyklos) priėmimą į LLAF narius, konferencijoje dalyvavo 68 nariai.

Konferencijos ataskaitinėje dalyje išklausyti LLAF prezidento Eimanto Skrabulio ataskaitos pranešimas, nacionalinės rinktinės vyr. trenerio Kęstučio Jezepčiko ir LLA F Revizijos komisijos pranešimai.  Su LLAF finansine ataskaita supažindino LLAF direktorius Aurelijus Žiedas. Po diskusijų buvo patvirtinta Revizijos komisijos ataskaita, 2013 m. biudžetas, varžybų kalendorius nuostatai ir reglamentas. Pritarta LLAF Tarybos pasiūlytiems pakeitimams nuostatuose.

LLAF darbas 2012 m.buvo įvertintas labai gerai, o per visą olimpinį ciklą - gerai.

Konferencija pritarė prezidento dekretui suteikti pirmojo LLAF Garbės nario vardą Eugenijui Jonui Burokui.

Po pertraukos vyko konferencijos rinkiminė dalis. Į LLAF prezidento pareigas kandidatavo Eimantas Skrabulis ir Aleksas Stanislovaitis. Išklausius pretendentų programas ir konferencijos delegatų pasisakymus vyko slaptas balsavimas. 45 balsais prieš 22 LLAF prezidento pareigos vėl buvo patikėtos Eimantui Skrabuliui.

„Malonu, kad sulaukiau pasitikėjimo. Jei keli savo kandidatūrą, tai tikiesi, kad gali padaryti geriau, - po rinkiminės konferencijos Palangoje sakė E.Skrabulis. – Visada turi turėti norą ir galimybę nugalėti. Pasitikėjimas manimi buvo gana ryškus, tuo aš džiaugiuosi. Tuo pačiu tai didelis įpareigojimas ateičiai. Toliau tęsime pradėtus savo darbus. Federacija yra stabili, kryptingai dirbanti. Tas nesiblaškymas mūsų darbą padarys tik efektyvesnį. Visi kartu galime padaryti daug geriau nei atskirai. Federacija yra tai, kas veda sportininkus per sėkmes ir nesėkmes“.

Prezidentas taip pat tikino, kad yra patenkintas pasibaigusiais 2012 metais.

„Metai buvo labai spalvingi, buvo daug įvykių, - teigė E.Skrabulis. – Iki labai sėkmingų metų pritrūko tik sportinės sėkmės. Du mūsų lengvaatlečiai galėjo likti ant olimpinės pakylos. Jiems pritrūko labai nedaug. Jeigu jiems būtų pavykę, tai metai būtų buvę fantastiški, o dabar metai geri“.


Federacijos viceprezidente išrinkta Nijolė Medvedeva.

Konferencija išrinko LLAF Tarybos narius. Joje - Eimantas Skrabulis, Nijolė Medvedeva, Kęstutis Jezepčikas, Alfonsas Buliuolis, Aleksas Stanislovaitis, Gediminas Mamkus, Vaclovas Kidykas, Edmundas Norvilas, Tolvydas Skalikas, Zita Tindžiulienė, Danguolė Stumbrienė, Algirdas Baranauskas, Ana Ambrazienė, Kęstutis Šapka, Vytautas Šmidtas, Remigijus Jakubauskas.

Baigiamajame metų Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) renginyje Palangoje apdovanoti geriausi metų sportininkai.

Lietuvos lengvosios atletikos federacija atrinko sportininkus ir trenerius, kurie 2012 metais pasiekė geriausius rezultatus. Savo simpatijas galėjo išreikšti lengvaatlečių gerbėjai, kurie sudarė 50 procentų galutinio rezultatu. Savo balsus taip pat skyrė lengvosios atletikos treneriai (25 procentai) ir sporto žurnalistai (25 procentai).

Sporto karalienės gerbėjai savo balsus internete galėjo atiduoti portale „Alfa.lt“. Per mėnesį internautai savo valią išreiškė daugiau nei 15 000 kartų.

Susumavus visus balsus geriausiu metų lengvaatlečiu tapo disko metikas Virgilijus Alekna. V.Alekna 2012 metais Londono olimpiadoje užėmė 4-ą vietą, tapo Lietuvos čempionu ir IAAF Deimantinės lygos varžybose užėmė 2-ą vietą.

„Metus vertinu gerai, žinoma, kažkiek apmaudu jog nepavyko iškovoti medalio olimpinėse žaidynėse, tačiau praėjus kažkuriam laikui pagalvoji, kad ir ketvirta vieta yra geras pasiekimas, - teigė V.Alekna. – Tikrai nesitikėjau laimėti geriausio metų lengvaatlečio titulo. Jaunimas šiais metais puikiai pasirodė, jų rezultatai labai aukšti. Auga puiki karta, kuri gerbėjais man jau nenusileidžia. Tiesa, užsispyrimo man netrūkta ir dar pakovosiu 2013 metais Pasaulio čempionate. Gal padėsiu ir Lietuvos rinktinei, tačiau čia dar turėsiu nukonkuruoti Andrių Gudžių“

Antras geriausių metų lengvaatlečių vyro rinkimuose liko šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys.  Europos čempionato sidabro medalio laimėtojas ir olimpinių žaidynių dalyvis buvo nepralenkiamas balsuojant sirgaliams, tačiau galiausiai turėjo tenkintis antra vieta.
 

„Visiškai neliūdžiu, kad likau antras. V.Alekna šiuo metu pats geriausias lengvaatletis, - kalbėjo R.Stanys. – Net keista, kad tapau pačiu populiariausiu, manau, laimėti irgi turėjo V.Alekna. Tiesa, internetiniais rinkimais per daug nesidomėjau, apie juos pasakiau tik keliems artimiausiems žmonėms. Metai buvo neblogi, ypač iki Londono olimpiados, ten man nepasisekė. Ambicijų turiu daug. 2013 metais laukia du svarbūs startai, visada tikiuosi medalių, o kaip bus pamatysime“.

Trečias geriausio 2012 metų lengvaatlečio vyro rinkimuose liko Rytis Sakalauskas. Sprinteris olimpiadoje užėmė 31-ą vietą, pateko į Europos čempionato finalą ir pasaulio uždarų patalpų čempionate užėmė 9-ą vietą. R.Sakalauskas metų uždarymo šventėje Palangoje nedalyvavo.

Geriausia metų lengvaatlete moterimi tapo daugiakovininkė Austra Skujytė. Lietuvos čempionė 2012 metais pasaulio uždarų patalpų čempionate iškovojo bronzos medalį, olimpinėse žaidynėse pasiekė asmeninį rezultatą ir iškovojo 5-ą vietą, o IAAF daugiakovių iššūkio varžybose liko 4-oje vietoje.

„Vis pažiūrėdavau internete, kaip sekasi sportininkams, tai nebuvau pati populiariausia, negalvojau, kad ir tapsiu pačia geriausia, tačiau didelės staigmenos irgi nebuvo, - teigė A.Skujytė. Žinoma, įsimintiniausias metų įvykis buvo olimpinės žaidynės, gaila, kad jos atnešė ir puikių, ir skaudžių akimirkų. Tačiau metus vertinu neblogai“.

Antroje vietoje geriausių metų lengvaatlečių rinkimuose liko trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė. Pasaulio jaunimo čempionato sidabro medalio laimėtoja tapo pačia populiariausia metų lengvaatlete.

„Man buvo staigmena, kaip balsavimas klostėsi internete, žinoma, nesitikėjau tokio populiarumo, - teigė D.Dzindzaletaitė. – Žinoma, agitavau draugus balsuoti, tačiau negalvojau, kad taip atsitiks. Neliūdžiu likusi antra, manau, turėjau būti ir dar žemiau, nes Lina Grinčikaitė vertesnė šios vietos. Žinoma, per 2013 metus pabandysiu tapti pačia geriausia. Manau, praėję metai man buvo geriausi karjeroje. Labiausiai įsiminė medalis, gaila, kad nepavyko nuvykti į Londono olimpiadą“.

Trečia geriausios rinkimuose liko L.Grinčikaitė. Sprinterė 2012 metais Europos čempionate iškovojo bronzos medalį, dalyvavo Londono olimpiados pusfinalyje ir pasiekė Lietuvos rekordą.

Geriausiu metų treneriu tapo Edmundas Norvilas. Jis yra L.Grinčikaitės treneris. Antras liko buvęs A.Skujytės ir R.Sakalausko treneris Aleksas Stanislovaitis, trečias Aloyzas Jasmontas, kuris treniruoja Zinaida Sendriūtę.
 

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos vadovai Eimantas Skrabulis, Nijolė Medvedeva, Aurelijus Žiedas ir rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas taip pat apdovanojo nusipelniusius „sporto karalienei“, geriausius sezono rezultatus pademonstravusios sportininkus ir jų trenerius.



Konferencija patvirtino LLAF Revizijos komisiją ir  LLAF Arbitražinę grupę. Atstovais į LTOK Generalinę asamblėją patvirtinti Eimantas Skrabulis ir Nijolė Medvedeva. 
KALENDORIUS  
04-06 Vilniaus mokyklų žaidynių atskirų rungčių varžybos Programa
04-08 Tarptautinis sportinio ėjimo mačas (Podebrady, CZE)
04-14 Lietuvos kroso taurės I etapas (Raseiniai) Nuostatai Progr. (proj.)
04-15 Baltijos šalių sportinio ėjimo jaunimo, jaunių ir jaunučių mačas-čempionatas (Aizkraukle) Rinktinė Nuostatai
04-29 XXX Antano Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos (Birštonas) Nuostatai
KLAUSIMAS  
Ar sulauksime medalio iš pasaulio uždarų patalpų čempionato?


Rezultatai
 

                                                      
                                                

 


                                                     


                                                      


                                                      

                                                      

VAIKŲ LENGVOJI ATLETIKA 




 
  
 
 
 
NUORODOS  

Lietuvos sporto organizacijos
>> Kūno kultūros ir sporto departamentas
>>
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas
>> Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Kūno kultūros ir sportinio ugdymo skyrius
>> Lietuvos sporto enciklopedijos redakcija

Tarptautinės organizacijos

>> Tarptautinis olimpinis komitetas
>>
Tarptautinė lengvosios atletikos federacijų asociacija (IAAF)
>> "European Athletics" 

Lengvoji atletika svetur

>> Latvijos lengvosios atletikos sąjunga
>> Estijos lengvosios atletikos asociacija
>> Lenkijos lengvosios atletikos sąjunga
>> Baltarusijos lengvosios atletikos federacija

Statistika
>> Duomenų bazė "All-Athletics"
>> Duomenų bazė "Tilastopaya Oy"
>> Rezultatų bazė "Trackinsun Athletics"
 
DOKUMENTAI  

>> Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymas

>> Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta "Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarka"

>> LLAF Tarybos 2006 m. liepos 26 d. nutarimas "Dėl Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narių dalyvavimo varžybose"

>> LLAF Tarybos 2011 m. lapkričio 29 d. nutarimas "Dėl narystės LLAF"

>>
Prašymo dėl maistpinigių pervedimo į sąskaitą forma

2016-2017 metų varžybų taisyklės
>> 
Anglų kalba

2014-2015 metų varžybų taisyklės
>> Rusų kalba

Rinktinės

>> 2016 metų Lietuvos rinktinės
>>
2015 metų Lietuvos rinktinės

>> Lietuvos rinktinių sudarymo principai (patvirtinti 2009 m. gruodžio 9 d.) 

Renginiai

>>
2016 m. LLAF varžybų
      kalendorius, nuostatai, reglamentas     
>> 2015 m. LLAF varžybų
      kalendoriusnuostataireglamentas
>> 2016 m. LMNŠC varžybų
      nuostatai 

>> Paraiškos dalyvauti LLAF varžybose tipinis blankas


2016 metų varžybų normatyvai

>> Olimpinės žaidynės (IAAF), Rio de Žaneiras
>> Pasaulio uždarų patalpų čempionatas (IAAF), Portlandas
>> Pasaulio jaunimo čempionatas (IAAF), Bydgoščas
>> 
Europos čempionatas (EA), Amsterdamas
>>
 Europos U18 čempionatas (LLAF), Tbilisis




Laipsniai ir vardai
>> LLAF kvalifikacinių laipsnių nuostatai ir normatyvai (2013-2016 m.)  
>> Prašymo suteikti sportinį vardą forma

>> Suteikti sportiniai vardai

 
Rekordai
>> Rekordų tvirtinimo nuostatai
>> Prašymų patvirtinti rekordus formos
      bėgimo rungčių
     
sektorių rungčių,
     
daugiakovių,
     
daugiakovių uždarose patalpose,
      supaprastinta
bėgimo rungčių
      supaprastinta
sektorių rungčių
      supaprastinta
daugiakovių.

Kiti dokumentai
>> EA bėgimo plentu varžybų saugumo ir kokybės standartai  



Sukūrė UAB "NetForma" [ www.netforma.lt ]