Džiuginantis lengvaatlečių sezonas
Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva teigia, kad pasibaigęs sezonas lengvaatlečiams buvo labai geras
2010 10 09  PRINT    EMAIL

Ką tik pasibaigęs 2010 metų lengvosios atletikos vasaros sezonas buvo sėkmingas mūsų atletams. Svarbiausiose tarptautinėse varžybose jie užėmė aukštas vietas, gerino asmeninius rezultatus.

„Nudžiugino jaunieji atletai, startavę pasaulio jaunimo iki 20 metų čempionate. Per visą Lietuvos lengvosios atletikos istoriją nesame turėję planetos čempiono jaunimo grupėje. Iš keturių Lietuvai atstovavusių sportininkų, du iškovojo aukščiausias vietas. Airinė Palšytė šuolio į aukštį rungtyje iškovojo sidabrą, o disko metikas Andrius Gudžius tapo pasaulio čempionu“, - jaunaisiais sportininkais džiaugėsi LLAF generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.
Europos lengvosios atletikos čempionatas Barselonoje Lietuvos rinktinei taip pat buvo sėkmingas. Beveik visi pirmenybėse dalyvavę sportininkai pateisino, o kai kurie dar ir viršijo federacijos lūkesčius. 

Maratonininkė Živilė Balčiūnaitė tapo Europos čempione, disko metikė Zinaida Sendriūtė užėmė aukštą penktą vietą ir prasibrovė į Europos diskininkių elitą, daugiakovininkas Darius Draudvila pasiekė didmeistrių rezultatą ir užėmė aukštą šeštą vietą. Airinė Palšytė šuolio į aukštį rungtyje į finalą neprasibrovė, tačiau įveikė aštuonias, gerokai daugiau patyrusias sportininkes.

Džiugino ir ėjikai. Tadas Šuškevičius Europos čempionate užėmė devintą vietą. Pernai pasaulio čempionate aštunta buvusi Kristina Saltanovič Europos pirmenybėse užėmė septintą vietą. „Tokie rezultatai rodo aukštą sportininkės pasirengimo lygį ir stabilumą. Manau, kad pasiekti rezultatą daug sunkiau nei jį išlaikyti, o Kristina jau eilę metų savo lygį išlaiko, todėl, manau, kad Londono olimpinėse žaidynėse ji pasirodys labai gerai“, - viliasi N. Medvedeva.

Daugelį metų medaliais džiuginęs disko metikas Virgilijus Alekna šį kartą Europos čempionate liko penktas. Tačiau N. Medvedeva tiki tituluočiausiu Lietuvos lengvaatlečiu: „Aišku visi buvo pripratę prie medalių, bet jo iškovota penkta vieta - labai aukšta. Jo tikslas - olimpinės žaidynės, sportininkas joms ruošiasi, o mes tikrai neprarandame vilčių ir tikime šiuo atletu.“

Jaunimo olimpinėse žaidynėse Singapūre dalyvavo net septynių lengvaatlečių delegacija. „Prieš sezoną net pasvajoti nedrįsome, kad tiek daug sportininkų įvykdys normatyvus, gal šiek tiek sėkmės trūko, gal meistriškumo, kad iškovotume medalius, tačiau net penki atletai pateko į aštuntukus, o tai olimpinėse žaidynėse yra prizinės vietos. Du iš jų pasiekė geriausius asmeninius rezultatus - Laura Gedminaitė rutulio stūmimo rungtyje iškovojusi ketvirtą vieta ir Martynas Šedys, kūjo metimo rungtyje buvęs penktas. Ieties metikas Marius Simanavičius nustebino asmeniniu rezultatu, daug iš jo tikėjomės, tačiau sportininkas liko šeštoje vietoje. Dviem atletam geriau pasirodyti sutrukdė sveikatos problemos. Rutulio stūmikas Mantas Jusis susirgo nuvažiavęs į Singapūrą, todėl iškovotą devintą vietą vertiname labai gerai. Potencialia medalininke prieš olimpiadą laikyta Dovilė Dzindzaletaitė  prieš žaidynes mėnesį gulėjo ligoninėje, buvo abejojama ar sportininkė apskritai galės startuoti, tačiau ji sugebėjo atsistoti ant kojų ir iškovojo aukštą devintą vietą“, - atletų pasiekimais džiaugėsi N. Medvedeva. 

Tiesa, federacijos generalinė sekretorė neslėpė, kad sezono metu buvo ir liūdnų akimirkų. „Buvo visko. Buvome labai nusivylę, kad į Europos čempionatą neišvyko traumą gavęs sprinteris Rytis Sakalauskas. Turėjome didelių vilčių vyrų sprinto estafetės rungtyje 4x100 m, bet du sportininkai negalėjo dalyvauti. Vienas iš jų Žilvinas Adomavičius, sugalvojęs, kad jam reikia išvykti į Ameriką padirbėti, tiesiog pavedė komandą vidury sezono, o dar Rytis gavo traumą, komanda tiesiog pradėjo byrėti ir galiausiai neišvyko į varžybas. Tikėjomės, kad Lina Grinčikaitė Europos čempionate bėgs finale, tačiau jai tą dieną šiek tiek nepasisekė. Tikėjomės ir Eglę Balčiūnaitę pamatyti finale, tačiau atrankos sistema pakišo koją, galbūt sportininkė nebuvo psichologiškai pasiruošusi. Europos komandiniame čempionate deja nesugebėjo išsilaikyti pirmoje lygoje ir iškrito į antrąją, ir tai šiek tiek nuvylė. Bet sportas yra sportas “, - teigė N. Medvedeva.

Kad lengvaatlečiai šiemet demonstravo puikus rezultatus įrodo ir mūsiškių pozicijos pasaulio ir Europos TOP trisdešimtukuose. Net septyni  lengvaatlečiai savo rungtyse pateko tarp 30 pajėgiausių pasaulio lengvaatlečių (IAAF Top-30). Pernai į trisdešimtuką pateko trys, todėl tai didžiulis šuolis į viršų.

Šį sezoną į trisdešimtukus pateko Tadas Šuškevičius (50 km sp.ėj. – 16 vieta) , A. Palšytė (aukštis – 18 vieta), V. Alekna (diskas – 20 vieta), E. Balčiūnaitė (800 m – 21 vieta), D. Draudvila (10-kovė – 22 vieta), K. Saltanovič (20 km sp. ėj. – 26 vieta) ir Z. Sendriūtė (diskas – 29 vieta).

Į Europos 30-tukus pateko net keturiolika Lietuvos lengvaatlečių: D. Draudvila (10-kovė – 12 vieta), T. Šuškevičius (50 km sp.ėj. – 12 vieta), E. Balčiūnaitė (800 m – 12 vieta), V. Alekna (diskas – 13 vieta), Z. Sendriūtė (diskas – 14 vieta) , A. Palšytė (aukštis – 15 vieta), K. Saltanovič (20 km sp. ėj. – 19 vieta), Rytis Sakalauskas (100 m – 22 vieta), Austra Skujytė (rutulys – 22 vieta), L. Grinčikaitė (100 m – 23 vieta), Ž. Balčiūnaitė (maratonas – 24 vieta), Aleksas Abromavičius (diskas – 25 vieta), Martynas Jurgilas (100 m – 30 vieta) bei sprinterių komanda S. Pesackaitė, E. Kavaliauskienė, S. Tamošaitytė ir L. Grinčikaitė (4x100 m – 14 vieta).

„Tai labai didelis pasiekimas. Tai, rodo aukštą Lietuvos lengvosios atletikos lygį, kai kuriems atletams trūksta vos poros žingsnelių iki pirmų dešimtukų, bet jie turi potencialo ir tobulėja, tereikia laiko ir sėkmės ir jie bus topų viršūnėse“, - džiaugėsi N. Medvedeva.

Ateinantis sezonas dėl varžybų gausos lengvaatlečiams žada būti itin sunkus. „Kitą sezoną vyks  pasaulio čempionatas, norint į jį patekti reikės įveikti labai aukštus normatyvus, kurie paprastai atitinka olimpinius, todėl tie kas sugebės juos įvykdyti praktiškia bus užsitikrinę kelialapį į Londono olimpines žaidynes. Nemanau, kad bus didelė delegacija, bet tikiuosi, kad dvylika sportininkų išvyks į pasaulio čempionatą. Sezonas bus ilgas ir intensyvus, todėl jam reikia labai gerai pasirengti. Sportininkai jau pradėjo ruoštis, dabar vyksta pirmoji pasirengimo stovykla Palangoje, tai pirmasis etapas ir tikimės, kad jis bus sėkmingas“, - sakė N. Medvedeva.

 

KALENDORIUS  
04-06 Vilniaus mokyklų žaidynių atskirų rungčių varžybos Programa
04-08 Tarptautinis sportinio ėjimo mačas (Podebrady, CZE)
04-14 Lietuvos kroso taurės I etapas (Raseiniai) Nuostatai Progr. (proj.)
04-15 Baltijos šalių sportinio ėjimo jaunimo, jaunių ir jaunučių mačas-čempionatas (Aizkraukle) Rinktinė Nuostatai
04-29 XXX Antano Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos (Birštonas) Nuostatai
KLAUSIMAS  
Ar sulauksime medalio iš pasaulio uždarų patalpų čempionato?


Rezultatai
 

                                                      
                                                

 


                                                     


                                                      


                                                      

                                                      

VAIKŲ LENGVOJI ATLETIKA 




 
  
 
 
 
NUORODOS  

Lietuvos sporto organizacijos
>> Kūno kultūros ir sporto departamentas
>>
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas
>> Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Kūno kultūros ir sportinio ugdymo skyrius
>> Lietuvos sporto enciklopedijos redakcija

Tarptautinės organizacijos

>> Tarptautinis olimpinis komitetas
>>
Tarptautinė lengvosios atletikos federacijų asociacija (IAAF)
>> "European Athletics" 

Lengvoji atletika svetur

>> Latvijos lengvosios atletikos sąjunga
>> Estijos lengvosios atletikos asociacija
>> Lenkijos lengvosios atletikos sąjunga
>> Baltarusijos lengvosios atletikos federacija

Statistika
>> Duomenų bazė "All-Athletics"
>> Duomenų bazė "Tilastopaya Oy"
>> Rezultatų bazė "Trackinsun Athletics"
 
DOKUMENTAI  

>> Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymas

>> Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta "Sportuojančių asmenų sveikatos tikrinimo tvarka"

>> LLAF Tarybos 2006 m. liepos 26 d. nutarimas "Dėl Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narių dalyvavimo varžybose"

>> LLAF Tarybos 2011 m. lapkričio 29 d. nutarimas "Dėl narystės LLAF"

>>
Prašymo dėl maistpinigių pervedimo į sąskaitą forma

2016-2017 metų varžybų taisyklės
>> 
Anglų kalba

2014-2015 metų varžybų taisyklės
>> Rusų kalba

Rinktinės

>> 2016 metų Lietuvos rinktinės
>>
2015 metų Lietuvos rinktinės

>> Lietuvos rinktinių sudarymo principai (patvirtinti 2009 m. gruodžio 9 d.) 

Renginiai

>>
2016 m. LLAF varžybų
      kalendorius, nuostatai, reglamentas     
>> 2015 m. LLAF varžybų
      kalendoriusnuostataireglamentas
>> 2016 m. LMNŠC varžybų
      nuostatai 

>> Paraiškos dalyvauti LLAF varžybose tipinis blankas


2016 metų varžybų normatyvai

>> Olimpinės žaidynės (IAAF), Rio de Žaneiras
>> Pasaulio uždarų patalpų čempionatas (IAAF), Portlandas
>> Pasaulio jaunimo čempionatas (IAAF), Bydgoščas
>> 
Europos čempionatas (EA), Amsterdamas
>>
 Europos U18 čempionatas (LLAF), Tbilisis




Laipsniai ir vardai
>> LLAF kvalifikacinių laipsnių nuostatai ir normatyvai (2013-2016 m.)  
>> Prašymo suteikti sportinį vardą forma

>> Suteikti sportiniai vardai

 
Rekordai
>> Rekordų tvirtinimo nuostatai
>> Prašymų patvirtinti rekordus formos
      bėgimo rungčių
     
sektorių rungčių,
     
daugiakovių,
     
daugiakovių uždarose patalpose,
      supaprastinta
bėgimo rungčių
      supaprastinta
sektorių rungčių
      supaprastinta
daugiakovių.

Kiti dokumentai
>> EA bėgimo plentu varžybų saugumo ir kokybės standartai  



Sukūrė UAB "NetForma" [ www.netforma.lt ]